Відкриваєте свій бізнес? Спробуйте не залучати гроші у сторонніх інвесторів!

Відкриваєте свій бізнес? Спробуйте не залучати гроші у сторонніх інвесторів!

  • Август 21, 2018
  • Posted By nikita

«А де взяти гроші на мою справу?» – таким, імовірно, буде одне з перших ваших питань. Надто часто люди схильні вважати, що правильна відповідь – залучити гроші із зовнішніх джерел. Проте чимало бізнесів не потребують коштовної інфраструктури, особливо в наші дні.

Ми живемо в економіці послуг. Бізнеси, що надають послуги (як-от консалтингові фірми, розробники програмного забезпечення, організатори весільних церемоній, графічні дизайнери тощо) не потребують багато грошей, аби стати на ноги. Якщо ви ведете бізнес такого штибу, уникайте залучення чужих грошей.

Зрештою, незалежно від того, якого штибу бізнес ви починаєте, вкладайте в нього якомога менше чужих грошей. Можливо, ідея витрачати гроші інших людей попервах здаватиметься вам чудовою, але будьте свідомі того, що цим кроком ви створюєте собі великі проблеми. І ось чому:

Ви втрачаєте контроль. Якщо ви залучили гроші інвесторів, то будете змушені звітувати перед ними. Спершу все гаразд, у ваших стосунках панують мир та злагода. Але з часом усе може змінитися. Хіба для того ви починаєте власну справу, аби хтось вам давав накази? Поза тим, якщо залучаєте сторонні гроші – саме до цього все й прийде.

Політика виведення коштів починає брати гору над побудовою якісного бізнесу. Інвестори хочуть повернути свої гроші – і то швидко (зазвичай протягом трьох-п’яти років). Будь-які надії на довгостроковий стабільний розвиток не виправдовуються, якщо єдине бажання інвестора – якнайшвидше отримати свої гроші й вийти зі справи

Витрачання чужих грошей викликає звикання. Немає легшого заняття, ніж витрачати чужі гроші. Але потім вони закінчуються, і ви мусите йти та просити ще. І кожного разу, коли ви приходите по гроші, інвестори забирають у вас частину вашої компанії.
Зазвичай це невигідно для вас. Коли ви тільки починаєте свою справу, то ще не маєте жодних важелів упливу на інвестора. Це вкрай несприятливий час для здійснення будь-яких фінансових трансакцій.

Думка про споживача – на останньому місці. Зрештою ви створюєте те, що хочуть інвестори, замість того, що хочуть споживачі.

Процес залучення чужих грошей надзвичайно важкий. Але складним є не тільки пошук джерел фінансування.

Узгодження юридичних питань, узгодження договорів та залучення сторонніх юристів також може бути дуже важкою і ризикованою справою. І якщо вчасно не отримати якісну юридичну допомогу або ж не перевіривши підписати договір, то весь вас бізнес згодом може постати під великою загрозою.

Якщо ви все ж таки залучаєте інвестиції, ми дуже радимо перевіряти всі договори, які ви підписуєте через наш онлайн-сервіс.

Він дозволяє відправити свій договір на перевірку алгоритму від domjurista.ua і дізнатися, чи містить договір неоднозначний зміст, наявність логічних, протиріч, чи відповідає нормативним актам та чи враховує правові позиції. Якщо договір буде містити проблемні питання, наші юристи ще раз проаналізують договір та випишуть практичні рекомендації, які дозволять уникнути всіх ризиків.

Нещодавно вийшла стаття нашого CEO Олег Смотров про те, як залучати закордонні інвестиції та що потрібно знати стартаперам під час роботи з інвесторами. Радимо прочитати.

Будемо раді бачити вас в наших соц.мережах:

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *