6 засобів захисту приватної інформації в Інтернеті

За допомогою Інтернету людина значно полегшує власну діяльність, але, на жаль, не завжди знає як надати захисту інформації від кіберзлочинців.

Нещодавно компанія Microsoft  опитала більше 16 000 чоловік по всьому світу, щоб з’ясувати, хто найбільше страждає від шахраїв, які видавали себе за співробітників технічної підтримки.

Результат був несподіваним: найбільш вразливою виявилось покоління Z. Молоді люди більш схильні до ризикованих дій в Інтернеті, через що довіряють шахраям, і внаслідок чого втрачають гроші.

Дом юриста підготував 6 порад щодо забезпечення власного захисту у мережі

1. Унікальність − це захист. Використовуйте нестандартні та довгі паролі

Ніколи не використовуйте однакові паролі для всіх облікових записів і не тримайте їх в одному місці. Щоб безпечно зберігати різні паролі для різних облікових записів, використовуйте менеджер паролів і переконайтеся, що для кожного облікового запису використовується саме складний пароль.

Складний пароль має містити мінімум 10 символів – великих і малих літер, чисел і спеціальних знаків. Можна замінити деякі літери, які є українському алфавіті на ті, що є в англійській розкладці.

2. Не поспішайте переходити за посиланням

Якщо вам надійшов, нібито, важливий лист, то не поспішайте його відкривати. Подивіться уважно на адресу відправника та на посилання, куди вам пропонують перейти.

Зловмисникам достатньо змінити лише одну літеру в домені, щоб ви потрапили на «гачок».

Замість facebook.com можна перейти на  fasebook.com, і цілком цього не помітити. Так легко не тільки підхопити «вірус» для гаджета, але й надати доступ до вашої приватної інформації третім особам.

3. Оновлюйте операційні системи та програмне забезпечення

Кожного разу, коли з’являється нове програмне забезпечення для вашого пристрою, оновлюйте його негайно. Якщо нехтувати оновленням засобів безпеки, то кіберзлочинці на 100% знайдуть шлях доступу до вашої інформації.

Обов’язково встановлюйте останні оновлення операційної системи і перевіряйте параметри конфіденційності додатків і браузерів, якими користуєтеся.

«Кіберзлочинці постійно оновлюють і вдосконалюють систему злому, тому так само потрібно робити і нам  з системою захисту» (компанія Microsoft).

4. Завжди використовуйте безпечне підключення до мережі

Звичайно зручно використовувати безкоштовну послугу Wi-Fi у публічних місцях, але гарантії на захист ваших даних вам ніхто не надає. Якщо ви вже користуєтесь публічним Wi-Fi, то не використовуйте його для передачі приватної інформації.

Краще почекайте, коли будете вдома і зможете підключитися до захищеної мережі.

5. Слідкуйте за тим, що публікуєте в соціальних мережах

Соціальні мережі допомогають нам у спілкуванні з друзями та колегами — за винятком того, якщо наш діалог побачить весь світ. Якщо ви розміщуєте достатньо публікацій у соціальних мережах, то не дивуйтеся, що зловмисникам легко відстежити де ви знаходитесь і чим займаєтесь.

Вам подобається часто розміщувати публікації?

Тоді будьте обережні щодо того, що саме ви постите. Зверніть увагу на особисту інформацію в шапці профіля, яку можна використовувати для ідентифікації або відстеження вашого місцезнаходження.

Не заповнюйте повністю свій профіль, щоб злочинці не змогли використовувати інформацію проти вас.

Подумайте про те, що ви надіслали другу та чим поділилися. Навіть, якщо ви одразу видалили пост чи меседж — ви не можете бути впевнені, що інші не скопіювали його.

6. Захистіть свої облікові записи електронної пошти за допомогою двофакторної аутентифікації

Двофакторна аутентифікація передбачає введення другого кроку безпеки, коли ви або третя сторона намагається підключитися до пристрою.

Наприклад : банк надсилає на мобільний пристрій певний код, який потрібно ввести на веб-сайті, перш ніж ви зможете отримати доступ до свого облікового запису.

Фактично наявність доступу до облікового запису електронної пошти означає доступ до банківських даних, аккаунтів соціальних мереж та інших аспектів особистого та професійного життя.

Сучасний світ абсолютно відрізняється від “не-онлайн” світу минулого. Тож, більше уваги приділяйте захисту власної інформації, щоб не опинитися у пастці кіберзлочинців!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial