Чому не вчать молодих юристів в університетах, а краще б вчили?

Після виходу у “вільне плавання” по завершенню університету багато молодих спеціалістів кажуть: “Чому мене про це ніхто не попередив на лекціях?” 

Наша мета – допомогти юристам працювати ефективніше. Поспілкувавшись з багатьма практикуючими юристами, ми зібрали цілий список речей, які могли б значно полегшили юридичну практику майбутнім правникам. І допомогти їм швидше досягти успіху. Сподіваємось, вам буде корисно. ? 

Що повинні вміти молоді юристи, щоб досягти успіху: 

Правильно слухати 

Нас вчать аналізувати розповідь клієнтів з правової точки зору: одразу виділяти масив значимих для вирішення спору фактів, розглядати їх в контексті існуючих норм права тощо. 

Проте ніхто не навчає по-справжньому вислухати та зрозуміти людей, які звертаються до нас по допомогу.

Перша зустріч має показати людині, що ви дійсно зацікавлені в його проблемі, ви не робот, а справжній захисник її порушених прав. Вмикаючи “режим юриста” занадто швидко, ви ризикуєте створити дистанцію. Вона може перешкоди вирішенню справи, адже без налагодженого контакту нічого не вийде. В першу чергу ви маєте бути психологом, розвивати емпатію, вчасно посміхатися, а вже потім бути юристом. Це дуже важливо. 

Боротися з негативними наслідками роботи юриста 

Згідно з дослідженням, опублікованим Американською асоціацією юристів, 20,6% адвокатів позитивно ставляться до шкідливих і потенційно небезпечних звичок, пов’язаних з алкоголем. Рівні депресії, тривоги і стресу серед адвокатів під час збору інформації були достатньо високими: 28%, 19% і 23% відчували симптоми депресії, тривоги і стресу відповідно.

Адвокати працюють у такому середовищі, де легко самому зазнати психологічної травми. І до цього зовсім не готують у вищій юридичній школі. Щоб не бути таким сприйнятливим до стресу у майбутньому, до нього потрібно готуватися заздалегідь.  

Навчитися приділяти увагу своєму ментальному здоров’ю та розвитку емоційного інтелекту вкрай важливо для успішної юридичної практики.

Розвивати творче мислення 

У статті Harvard Business Review, креативність визнана найважливішою навичкою, яка має бути в лідера. Тим не менш, выд 80% американських і британських робітників роботодавці вимагають скоріше продуктивності, а не творчого мислення. Це також стосується адвокатів.

Творчість важлива, тому що вона є основою для нових ідей та рішень. Часто навчання на юридичному вбиває почуття допитливості. Студенти перестають читати для задоволення, займатися мистецтвом, полишають улюблені танцювальні класи, припиняють займатися йогою тощо.

Ви вчили, що є тільки один правильний спосіб вирішувати правові задачі – мислити подвійними термінами й розглядати кожен випадок з чистого листа.

Проте відволікаючись від роботи на хобі та інтелектуальну роботу іншої направленості ви й не помітите, як погляд на речі зміниться. Ніколи не створюйте собі рамок. Інакше після довгої роботи за одним і тим же сценарієм ви ризикуєте стерти основні “шестерні” процесу мислення. 

Пропонувати клієнтам альтернативні рішення їх проблем 

Приходячи до юриста на консультацію людина не завжди розуміє, яка саме допомога їй необхідна. Якщо ви бачите, що ваші послуги тут не потрібні, а клієнт може звернутися до державної структури, онлайн-сервісу, кажіть про це прямо. Інколи довіра та чесніть може принести більше, ніж гроші.

Як ефективно вести юридичну практику  

Навряд чи хтось з лекторів навчить вас менеджменту юридичної фірми, правильній організації її роботи, впорядкуванню фінансів, пошуку клієнтів, нетворкінгу та ін.

Недостатність таких знань виявляється на стадії, коли ви хочете відкрити власну справу, а нічого про це навіть і не чули.

Студенту-юристу було б у нагоді фундаментальне розуміння того, як працює бізнес.  

Особливу увагу в цьому повинне займати саме фінансове “виховання”. Тобто раціональний погляд на те, що необхідно вкласти у справу пов’язану з наданням юридичних послуг. Спробуйте навчитися користуватися професійними інструментами, на кшталт Jusnote. Це допоможе вести прибуткову юридичну практику і цінувати свій час. 
 

Бажаємо успіхів! ?  

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial