5 кроків юриста до душевної рівноваги

 

Практикуючі юристи мають одну спільну проблему – вони не вміють по-справжньому відпочивати. Постійна потреба тримати все під контролем необхідна для успішного консультування, надання правової допомоги і вирішення складних кейсів. Але такою тактикою не вийде користуватися на постійній основі. Популярний нині мультитаскінг, спілкування в режимі онлайн з колегами та діловими партнерами одночасно не такі вже й ефективні, як здається на перший погляд. 

Результат – відчуття тривоги, перевтома та відсутність концентрації. 

Проте стрес також є частиною навчання в будь-якій сфері. Його не можна просто відкинути. Вийти з власної зони комфорту, поставити перед собою новий виклик та розширити межі свого кругозору неможливо без стресових ситуацій та почуття страху. Мужність, якої потребує кожен крок вперед задля підвищення своєї компетенції, виснажує внутрішні ресурси. 

Говорячи про позитивні сторони стресу не можна забути про його сигнальну роль. Тут проводиться аналогія з фізичним болем. Адже саме він сигналізує, що в організмі щось відбувається. Після цього людина зазвичай намагається зрозуміти причину болю та ліквідувати її. Так саме зі стресом. Він сповіщає вас, що прийшов час змін. Умови, в яких ви знаходитеся зараз, не найкращим чином впливають на моральний та фізичний стан. Час рухатися далі. 

Ми розповімо про п’ять простих кроків, які кожен юрист може зробити вже сьогодні, щоб поліпшити моральний стан. 

Поговоріть з кимось 

Страхи, сором і негативні думки втрачають свою силу, якщо перевести їх в реальний світ через розмову з близькою людиною чи психологом. Іноді дуже складно пересилити себе, проте такий простий спосіб “випустити пару” дійсно дієвий. Не варто його недооцінювати. 

Прийміть два важливих напрямки мислення: “позитивний стрес” та “зростання” 

Позитивний стрес 

Такий тип мислення підкреслює важливість позитивного сприйняття стресу як фізіологічної реакції високої ефективності. Вона дозволяє досягти значного рівня продуктивності. 

Дослідження американських учених показують, що стресова реакція захищає нас від посттравматичного розладу, підвищує гостроту розуму, сприяє формуванню спогадів і допомагає оговтатися від стресових ситуацій.  

Зростання  

Дуже часто ми забуваємо про те, що талант або набір здібностей до якоїсь справи не є гарантією досягнення успіху в цій сфері. Постійний розвиток та прагнення отримати нові навички повинні стати вашими постійними діловими партнерами. 

Мислячи категоріями в межах зростання ви добровільно вводите себе в стресові ситуації, які дозволяють вам стати краще. Також вони зводять нанівець страх перед поразкою, відмовою чи помилками. 

Не вірте у власні думки 

Ми всі грішимо такою розвагою – нагнітати обстановку. Обдумати всі можливі варіанти, за яких програємо справу, не встигнемо оскаржити рішення чи не будемо достатньо аргументованими під час виступу в суді. Проблема в тому, що неможливо знати заздалегідь. І цей факт повністю знецінює всі наші переживання, робить їх зайвими та непотрібними. 

Тому кожного разу питайте себе “Чи можу я щось зробити для розв’язання цієї проблеми зараз?” Якщо відповідь негативна, розслабтеся. 

Припиніть робити декілька справ одночасно 

Можливо Гай Юлій Цезар і був експертом у справі мультитаскінгу, зараз ефективність такої системи організації ставиться під сумнів. Постійне перескакування від однієї задачі до іншої без урахування пріоритетності не принесе нічого окрім хвилювання та моральної втоми. 

Виділяйте час окремо на кожну задачу. Для більшої концентрації використовуйте мобільні додатки чи звичайний таймер. 

Рух – це життя 

Фізична активність для офісного працівника – справжній подвиг. Постійне сидіння в одній позі протягом робочого дня впливає не лише на фізичну форму, а й на розумову діяльність. Регулярні вправи (зарядка, прогулянка, тренування в спортивному залі чи секції, танці) здатні прискорити формування нових нервових зв’язків у головному мозку, покращує пам’ять та когнітивні здібності. 

Якщо зовсім не маєте часу, то фізичну активність можна ввести і в повсякденні справи: 

  • Говоріть телефоном стоячи. 
  • Ходіть на зустрічі пішки, якщо дозволяє час. 
  • Користуйтеся сходами, а не ліфтом. 
  • Кожні півгодини підіймайтеся з робочого місця, щоб трохи пройтися офісом та потягнути м’язи. 

Як бачите, своє ментальне здоров’я можна підтримувати не лише з допомогою психологів, тренінгів та візитів у спа-центри. Щоб знизити рівень роздратування до мінімальної позначки можемо також порадити шаблони документів від Дом юриста. В них не потрібно вивіряти кожну фразу та формулювання, а лише ввести свої дані. Це заощаджує час, а ваші нервові клітини будуть жити ще довго і щасливо, гарантуємо. ?  

Джерело матеріалу: clio.com 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial