Як захистити себе при підписанні договору: розповсюджені помилки

Перш ніж підписати договір – 100 разів перевірте його на помилки. Кожна з них може коштувати вам занадто дорого. Щоб вам допомогти, ми зібрали список найбільш розповсюджених помилок, які можна знайти в договорі.

Друкарська помилка 

Хоча подібні “описки” не тягнуть за собою, як правило, серйозних наслідків, вони також можуть нашкодити угоді з контрагентом та вашій репутації. Яскравий приклад – помилки в іменах контрагентів, неправильне відмінювання ПІБ, неточні арифметичні розрахунки через неуважність. Радимо ставитись до цього дуже уважно та декілька разів перевірити перед підписанням.

Щоб уникнути саме таких помилок уважно перевіряйте електронний формат перед друком. На щастя, вже навіть в Україні створюються різномінатні системи, які будуть допомагати у договіорному процесів. Наприклад, Document Express від Дом юриста.

Невизначеність та розпливчастість формулювань 

Бажання убезпечити себе від зловживань з боку іншої сторони договору зрозуміле. Проте розмиті формулювання – не краща стратегія для цього. Довівши спір до суду, упевніться у відсутності спірних моментів у ключових формулюваннях.

Не маючи юридичної освіти важко оцінити ступінь “розпливчатості” формулювань. Краще звернутися до автоматичних сервісів аналізу договору чи до правника. Тим часом, наша команда створила перший в Україні онлайн-сервіс з автоматизованої перевірка договору.

Мертві договірні конструкції 

Відсутність в договорі глухих кутів – це ваш захист від непорозумінь та різних трактувань одного і того ж договору. У договірних відносинах пріоритетними є принципи свободи договору і диспозитивності (вільного волевиявлення сторін, зважаючи на відсутність жорстких прив’язок до імперативних норм закону), тому вміло складений договір часто грає не тільки регулятивну, а й превентивну роль для можливих порушень і судових розглядів.

Ви самі несете відповідальність за правові наслідки недотримання договору. Упевніться спочатку у своєму захисті, щоб потім не жалкувати про власну неуважність.

Якщо ви бажаєте самостійно перевірити і оцінити договір, юристи радять звертати увагу на наступне:

  1. Відповідність найменування договору його змістові. Зазвичай, для фахових юристів це не є проблемою, але інколи найменування не відповідає тому, про що йде мова в договорі.
  2. Здатність договору оперативно захистити ваші права та інтереси. Чи скоротить договір ваші збитки на випадок порушення зобов’язань контрагентом?
  3. Доступність зовнішнього захисту ваших прав та інтересів на випадок порушення зобов’язань контрагентом за договором (збір у судах та інших юрисдикційних органах, юридичні послуги тощо).

Якщо ви не є юристом і вимушені перевірити, яи захищені ваші інтереси при підписанні договору, наша команда створила онлайн-сервіс “Перевірити договорір”.

Завдяки автоматичному алгоритму, сервіс проаналізує ваш договір та сповістить про наявність різноманітних ризиків, неточних формулювань, «підводних каменів» або про невідповідність до нормативних актів. Після цього наші професійні юристи напишуть дієві рекомендації, які допоможуть ці ризики уникнути і, згодом, захистити ваші інтереси. Скорстатися сервісом можна за цим посиланням.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial