Роботодавець як бренд на новому ринку праці

Створіть для себе як для роботодавця привабливий бренд. Це стане першим кроком у світ зовсім нового середовища праці.

Новий тип працівників вже тут. І вони вже зараз змінюють правила світу працевлаштування на краще.

До 2025 року покоління мілленіалів становитимуть 75% робочої сили в усьому світі. Вплив цього покоління, про яке було сказано дуже багато, вже відчувається на кожному робочому місці. І покоління Z не відстає від них.

Міленіали та покоління Z керуються сильним почуттям соціальної справедливості і бажанням змінити існуючий порядок речей. Ці групи потребують мети своєї роботи, а не тільки зарплатні від роботодавців.

Насправді, три чверті американських міленіалів скоріше погодяться на низьку заробітну плату, щоб працювати в компанії, яка екологічно відповідальною. Тоді як 40% міленіалів вважають, що метою бізнесу повинно бути покращення суспільства.

Це не дивно, враховуючи темпи змін і постійне виникнення невизначеностей, які вплинули на відносини між роботодавцем і працівником. Принцип “одна робота на все життя” відходить у минуле. Від працівників очікують адаптивності та постійного навчання, щоб рухатися на одній швидкості зі змінами

За словами Джона Селі Брауна, “середній період втрати актуальності набутого досвіду та компетенції в бізнесі знизився з 30 років у 1984 році до 5 років у 2014 році і продовжує знижуватися”. У цьому контексті це нормально, якщо потенційні працівники очікують від роботодавців більшого. Роботодавці та цілеспрямовані компанії з надихаючими брендами постійно входять до числа найбільш привабливих роботодавців у світі. Саме тому прогресивні компанії з брендами, що надихають, займають перші місця у світових рейтингах кращих місць для роботи.

В той самий час, конкуренція зростає, не тільки в боротьбі за постійних клієнтів, але й для залучення та утримання кваліфікованих талановитих працівників, які допоможуть компанії розвиватися та бути успішною. Прогнозується, що нестача знань та навичок у висококваліфікованих працівників в країнах з розвиненою економікою (Європа та США) досягне 16-20 мільйонів у 2020 році.

Далекоглядні компанії реагують як на обидві тенденції: необхідність загальної мети в роботі та інтенсивну конкуренцію, розробляючи так звану цінну пропозицію роботодавця (далі – ЦПР). ЦПР створює відповідність між брендом роботодавця і новими реаліями ринку глобальних талантів.

На пропозицію роботодавця буде впливати загальна стратегія бренду з усіма його елементами. Ідеальна стратегія бренду може створюватися з урахуванням усіх аудиторій, включаючи співробітників. Водночас ЦПР може виступати як основа для подальшого вдосконалення та чіткого роз’яснення співробітникам, що саме пропонує їм бренд. Наприклад, стратегія бренду, створена в компанії, яка керується швидкозмінними споживчими продуктами або послугами, не може бути повністю орієнтованою на працівника. Скоріше в її інтересах максимально залучати його до роботи. У цих випадках бренд повинен транслювати цю ідею у формі переконливу обіцянку для співробітників.

Бренди, які не мають обізнаності з тенденціями брендингу серед широкої громадськості, можуть ще більше працювати на бренд своїх роботодавців, щоб залучити потрібний їм талант. Навіть тоді ЦПР ніколи не повинна відсторонюватися від бренду компанії, але слід розглядати як її продовження. Іноді може знадобитися навіть перегляд позиції бренду перед тим, як звернутися до ЦПР.

Оскільки бренд роботодавця сидить на перетині бренду та задіяних в компанії “людських ресурсів”, залучення обох елементів до процесу має вирішальне значення. Обидва приносять важливе ноу-хау до таблиці і повинні бути дуже зацікавленими, щоб оживити новий або перевизначений EVP. Визначення – це лише початок подорожі. Послідовна стратегія бренду роботодавця, заснована на потужному досвіді співробітників, зрештою, визначатиме успіх і забезпечує реальний вплив на організацію.

Зрештою, це головне. Автентичність є ключовою, і дотримання вашої обіцянки не підлягає обговоренню, якщо ви хочете залучити покоління міленіалів до співробітництва та керування вашим бізнесом.

3 ознаки того, що до вашої ЦПР потрібно внести зміни:

  • Ваш бізнес вже витримав або зараз перебуває в процесі глибокої трансформації, і ваша ЦПР не відповідає поточній ситуації.
  • Існує чіткий розрив між внутрішньої природою та тією зовнішньою формою, яку ви пропонуєте як роботодавець.
  • Ви працюєте в індустрії, яка історично не була привабливою для залучення талановитих людей, і ви намагаєтеся чітко сформулювати, чому висококваліфіковані люди повинні у вас працювати.

Тому піклуйтеся про правильне позиціонування свого бренду, як про власне дитя. Сервіси для бізнесу від Дом юриста піклуватимуться про інші формальності.

Будьте прогресивними та сміливими! Успіхів!

Джерело матеріалу: https://saffron-consultants.com/insights/employer-brand-a-new-world-of-work/

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial